Rok szkolny 2018/2019
Z myślą o Państwa dzieciach przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć dla dzieci w przedziale wiekowym 6 miesięcy -11 lat. Współpracujemy wyłącznie z doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą instruktorską, która przygotowuje zajęcia pod kątem różnych zainteresowań i predyspozycji dzieci. Posiadamy dwie kolorowe i przestronne sale lustrzane z nagłośnieniem. Dodatkowo w ramach opłat za karnety, po każdych zajęciach dzieci mogą skorzystać z naszego figloraju.STACJA ZMYSŁÓW „SENSORAKI”
Zajęcia sensoplastyczne; 6 miesięcy-3 lata

Projekt zajęć sensorycznych dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Warsztaty te to nowatorskie techniki zabaw (ciecz nienewtonowska, tapioka itp.) aktywujących wszystkie zmysły maluszków, co w tak wczesnym okresie życia potęguje rozwój nowych połączeń neuronowych w umysłach dzieci i zapewnia im wyższy poziom intelektualny w przyszłości. Korzyści integracji sensorycznej to między innymi: nauka koncentracji i logicznego myślenia, wytworzenie umiejętności szybkiego uczenia się, wzrost asertywności i poczucia własnej wartości, otworzenie się na otaczający świat.
Zajęcia prowadzone są przez Panią Izabele Kościan – założycielkę firmy „Piastunki”, pedagoga z wieloletnim doświadczeniem. Wszelkie pytania prosimy kierować na adres kontakt.piastunki@gmail.com lub pod numer telefonu 665-018-088.

UWAGA! - na zajęcia Stacja Zmysłów "Sensoraki" nie obowiązują karnety miesięczne sprzedawane w Centrum Tańca i Zabawy "Twister". Zapisy oraz płatności dokonują Państwo za pośrednictwem firmy "Piastunki" (https://www.facebook.com/PiastunkiLodz/).

TUPTUSIE
Zajęcia rytmiczne i umuzykalniające (2-3 lata)

To połączenie zajęć ogólnorozwojowych z muzyką dziecięcą i treningu mającego na celu ćwiczenie poczucia rytmu za pomocą zabawy. Treningi kształtują nie tylko zdrową sylwetkę i koordynację, lecz także charakter. Tego typu zajęcia, śpiewy i pląsy wspierają pierwsze kroki dziecka na ścieżce zawiązania relacji z rówieśnikami oraz przełamywania nieśmiałości. Milusińscy będą mieć do dyspozycji instrumenty takie jak: bębenki, grzechotki, tamburyny, oraz zabawki edukacyjne i materiały plastyczne.

ROZTAŃCZONY MALUCH (3-5 lata)
Zajęcia dedykowane żywiołowym maluchom, stawiającym pierwsze kroki taneczne, które lubią muzykę, instrumenty oraz ruch do dziecięcej, radosnej i skocznej muzyki. Na zajęciach dzieci przezwyciężą swój strach i stanę się pewniejsze siebie. Celem zajęć jest nauczenie dzieci podstawowych kroków i ruchów do muzyki dziecięcej i bajkowej, które są im bardzo bliskie. Instrumenty, hula hopy i szarfy będą akcesoriami służącymi urozmaiceniu zajęć oraz pobudzeniu emocji u dzieci. Co najważniejsze, dzięki pracy sam na sam z instruktorem dzieci nauczą się samodzielności i bliskiego kontaktu z rówieśnikami.

LOGOMILUSIE (4-6 lat)
Logopedyczne zajęcia grupowe połączone z nauką emisji głosu.

Zajęcia skierowane dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Mają na celu wzmocnienie procesu rozwoju swoistej mowy dziecięcej poprzez naukę poprawnej emisji głosu śpiewanego i mówionego, treningi dykcji, zabawy zawierające elementy logorytmiki z wykorzystaniem prostych instrumentów muzycznych oraz ćwiczenia motoryki małej i dużej. Próba połączenia mowy, śpiewu, ruchu i dźwięku- jednocześnie, wpływa bardzo korzystnie na procesy uwagi oraz myślenia. Dzieci będą mogły tutaj do woli rozwijać swoje pasje, zainteresowania językowe oraz zwiększać umiejętności interpersonalne i kulturowe. Dzięki tym zajęciom każdy Logomiluś będzie miał szansę na odkrycie swojego talentu, zarówno muzycznego, recytatorskiego, jak i tanecznego.

MIX TANECZNY (5-7 lat)
Na ten rodzaj zajęć zapraszamy dzieci w wieku 5-7 lat, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem lub dalej ją kontynuować i zdobywać nowe umiejętności. Dzieci będą uczyć się prostych choreografii do znanych i lubianych hitów, które charakteryzują się skocznością i energią. Temu wszystkiemu towarzyszyć będzie żywiołowa i wesoła zabawa. Dodatkowym plusem będzie bogata rozgrzewka ogólnorozwojowa oraz rozciąganie, które pomogą dzieciom w koordynacji i zdobyciu pewności siebie na scenie i w życiu.

MUZYCZNE SMYKI (7-10 lat)
Umuzykalniające zajęcia grupowe.

Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Mają na celu wydobycie wszelkich muzyczno-aktorskich uzdolnień i predyspozycji drzemiących w uczestnikach oraz wstępne przygotowanie do występów publicznych. Dzieci będą miały okazję nauczyć się poprawnego sposobu oddychania, emisji głosu śpiewanego i mówionego z wykorzystaniem pracy na tekstach czytanych, recytowanych z pamięci oraz śpiewanych. Dodatkowo będą mogły podjąć próbę stworzenia swojej własnej, grupowej kompozycji głosowo-instrumentalnej, dostosowanej do indywidualnych umiejętności i preferencji. Kształcenie słuchu fizycznego i fonematycznego, poczucia rytmu i tempa, poprawnej dykcji i artykulacji, emocji oraz śmiałości scenicznej- to filary, które nabyte pozwolą każdemu Muzycznemu Smykowi na dalszy rozwój artystyczny.

MIX DANCE (7-11 lat)
Zajęcia odpowiednie dla dzieci w wieku 7-11 lat, które chcą rozwijać się na kilku płaszczyznach jednocześnie. Jak sama nazwa wskazuje podczas zajęć łączone będą elementy tańca nowoczesnego, baletu, tańca widowiskowego oraz disco dance. Zajęciom towarzyszyć będą bogate rozgrzewki, które pomogą wzbogacić koordynację, gibkość i skoczność. Dzieci ćwiczyć będę w parach oraz solo, a dzięki tworzonym choreografią tanecznym pokażą swoje umiejętności oraz pewność siebie i energię.

HIP HOP (8-11 lat)
Zajęcia dla starszych dzieci, które lubią taniec, pewnie się ruszają, nie boją się nowych wyzwań i chcą nauczyć się tańca nowoczesnego z elementami hip hopu. Każdy będzie mógł wyrazić siebie poprzez choreografię i dodawanie gestów do każdego ruchu, a także nauczyć się techniki tańca, ekspresji oraz mimiki i pokazywania swoich emocji poprzez luźny styl tańca jakim jest street dance. Jest to taniec energetyczny i nowoczesny dzięki czemu jest bliski dzieciom.

BALET (4-6 lat i 7-10 lat)
Jak żaden inny rodzaj tańca, balet najlepiej uczy płynności ruchów, zręczności oraz wdzięku. Doskonale wpływa na poprawę koncentracji i samodyscypliny. Balet rozwija też harmonijną koordynację ruchową, stanowiąc jednocześnie zachętę do kreatywności. Jest to podstawa wszystkich technik tanecznych, rozwijająca nie tylko umiejętności techniczne, ale również wzbogacająca artystyczną wrażliwość.

KARATE TRADYCYJNE (powyżej 4 roku życia)
W toku zajęć uczestnicy poznają podstawowe techniki walki oraz zgłębią typową dla karate tradycyjnego filozofię dyscypliny. Karate tradycyjne to najlepszy sposób na naukę postawy szacunku dla siebie i własnej pracy. Karate to nie tylko sztuka walki, lecz również stanem umysłu. Podczas zajęć profesjonalny trener będzie czuwał nad bezpieczeństwem dzieci i ich postępami; nauczy jak przezwyciężyć swoje słabości i umiejętnie wykorzystywać mocne strony.

FIT KIDS (7-11 lat)
Fitness dla dzieci z elementami tańca.

Zajęcia o wyjątkowo bogatej formule zawierającej szerokie spektrum ćwiczeń fitnesowych. Mają na celu poprawę koordynacji ruchowej, sprawności i gibkości poprzez rozciągnięcie najważniejszych partii mięśni oraz ćwiczenie równowagi u dziecka. Dedykowane są dzieciom, które mają dużo energii, lubią się ruszać, skakać i ćwiczyć. W ramach FIT kids będziemy rozwijać u dzieci zamiłowanie do sportu i ruchu, pomagać krzywym kręgosłupom, rozciągać się, dużo skakać oraz zapobiegać krągłością tu i tam. Dzieci spożytkują pokłady energii z odpowiedni i zdrowy sposób.

CROSS FIT (6-11 lat)
Trening Cross dla dzieci

Trening skupia się na nabywaniu nowych umiejętności ruchowych oraz rozwijaniu i doskonaleniu już istniejących. Jest bardzo dobrą bazą pod inne dyscypliny sportowe. Opiera się na optymalnym rozwoju szeroko pojętej sprawności ogólnej dziecka. Kształtuje i rozwija: *gibkość - rozciągamy *zręczność – rzucamy i łapiemy *zwinność – pokonujemy przeszkody *koordynację – robimy złożone ruchy całym ciałem *równowagę – stajemy na nogach i rękach *szybkość – ścigamy się *siłę (pokonywanie ciężaru własnego ciała) *koncentracje – sekwencje/układy ćwiczeń *wytrzymałość – całość trwa godzinę i trzeba wytrzymać ;-) Zajęcia są bardzo zróżnicowane tematycznie (dzięki czemu dzieci nie nudzą się) oraz mają czytelną i powtarzalną strukturę (która ułatwia dzieciom skupienie).facebook